HQCD-090-12.00-TTR-STR-1 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HQCD-090-12.00-TTR-STR-1 is not available
HQCD-090-12.00-TTR-STR-1
DigiKey Part Number
612-HQCD-090-12.00-TTR-STR-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HQCD-090-12.00-TTR-STR-1
Description
CBL ASSM M-F 180POS 12" HDR
Detailed Description
180 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 1.00' (304.80mm)
Datasheet
EDA/CAD Models
HQCD-090-12.00-TTR-STR-1 Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)
Series
Length
1.00' (304.80mm)