HQCD-060-40.00-TTR-STR-1-B is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HQCD-060-40.00-TTR-STR-1-B is not available
HQCD-060-40.00-TTR-STR-1-B
DigiKey Part Number
612-HQCD-060-40.00-TTR-STR-1-B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HQCD-060-40.00-TTR-STR-1-B
Description
CBL ASSM M-F 120POS 40" HDR
Detailed Description
120 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Plug 3.33' (1.02m)
Datasheet
EDA/CAD Models
HQCD-060-40.00-TTR-STR-1-B Models
Category
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)