HLCD-50-40.00-TR-TR-1
DigiKey Part Number
612-HLCD-50-40.00-TR-TR-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLCD-50-40.00-TR-TR-1
Description
CBL ASS SELF-MATE 100POS 40" HDR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 Position Cable Assembly Rectangular Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic 3.33' (1.02m)
EDA/CAD Models
HLCD-50-40.00-TR-TR-1 Models
Category
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)
Length
3.33' (1.02m)
Connector Type
Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)