HLCD-40-40.00-TD-TH-1
DigiKey Part Number
612-HLCD-40-40.00-TD-TH-1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HLCD-40-40.00-TD-TH-1
Description
CBL ASSM SELF-MATE 80POS 40" HDR
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
80 Position Cable Assembly Rectangular Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic, Reversed 3.33' (1.02m)
EDA/CAD Models
HLCD-40-40.00-TD-TH-1 Models
Category
Pitch - Cable
0.010" (0.25mm)
Length
3.33' (1.02m)
Connector Type
Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic to Self Mating, Non-Gendered, Hermaphroditic, Reversed
Number of Positions
80
Pitch - Connector
0.020" (0.50mm)