HCSD-06-D-12.00-01-N
DigiKey Part Number
612-HCSD-06-D-12.00-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HCSD-06-D-12.00-01-N
Description
IDC SOCKET AND TERMINAL CABLE AS
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)