FFSD-25-D-05.90-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 79
In Stock: 780
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.492' (149.86mm, 5.90")
FFSD-25-D-05.90-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-25-D-05.90-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-25-D-05.90-01-N
Detailed Description
EDA/CAD Models
FFSD-25-D-05.90-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.492' (149.86mm, 5.90")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)