FFSD-17-D-10.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM9373-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-17-D-10.00-01-N
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSY
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
FFSD-17-D-10.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Number of Positions
34
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)