FFSD-13-D-36.00-01-N is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 18
Datasheet
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 3.00' (914.40mm)
FFSD-13-D-36.00-01-N
DigiKey Part Number
SAM12416-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-13-D-36.00-01-N
Description
CABLE ASSEM .05" 26POS 36"
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
FFSD-13-D-36.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
3.00' (914.40mm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)
Base Product Number
Environmental & Export Classifications
Product Questions and Answers
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Bulk
QuantityUnit PriceExt Price
Manufacturers Standard Package
Alternate Length
CABLE ASSM .05" 26PS DBL END 24"
In-Stock: 156
CABLE ASSEM .05" 26POS 2"
In-Stock: 407
CABLE ASSEM .05" 26POS 3"
In-Stock: 689
CABLE ASSEM .05" 26POS 12"