FFSD-13-D-25.60-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 49
Datasheet
In Stock: 98
In Stock: 0
Image for FFSD-13-D-25.60-01-N is not available
FFSD-13-D-25.60-01-N
DigiKey Part Number
612-FFSD-13-D-25.60-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-13-D-25.60-01-N
Description
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 2.13' (650.24mm)
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
2.13' (650.24mm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)