FFSD-12-D-24.00-01-N
DigiKey Part Number
FFSD-12-D-24.00-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-12-D-24.00-01-N
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSE
Detailed Description
24 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 2.00' (609.60mm)
EDA/CAD Models
FFSD-12-D-24.00-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
2.00' (609.60mm)
Number of Positions
24
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)