FFSD-05-D-09.05-01-N-RN2 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 138
Image for FFSD-05-D-09.05-01-N-RN2 is not available
FFSD-05-D-09.05-01-N-RN2
DigiKey Part Number
612-FFSD-05-D-09.05-01-N-RN2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-09.05-01-N-RN2
Description
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.755' (230.00mm, 9.05")
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.755' (230.00mm, 9.05")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)