FFSD-05-D-07.75-01-N is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for FFSD-05-D-07.75-01-N is not available
FFSD-05-D-07.75-01-N
DigiKey Part Number
612-FFSD-05-D-07.75-01-N-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-07.75-01-N
Description
.050" LOW PROFILE TIGER EYE IDC
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.646' (196.85mm, 7.75")
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Manufacturer
Length
0.646' (196.85mm, 7.75")
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)