FFSD-05-D-03.50-01-N
DigiKey Part Number
SAM9332-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FFSD-05-D-03.50-01-N
Description
.050 X .050 C.L. FEMALE IDC ASSY
Detailed Description
10 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.292' (88.90mm, 3.50")
EDA/CAD Models
FFSD-05-D-03.50-01-N Models
Category
Pitch - Cable
0.025" (0.64mm)
Length
0.292' (88.90mm, 3.50")
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Pitch - Connector
0.050" (1.27mm)