185-J-P-EP-ST-CMM-2
DigiKey Part Number
612-185-J-P-EP-ST-CMM-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
185-J-P-EP-ST-CMM-2
Description
CONN 1.85MM JACK COMP MNT
Detailed Description
1.85mm Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Surface Mount Compression
EDA/CAD Models
185-J-P-EP-ST-CMM-2 Models
Category
Frequency - Max
65 GHz
Series
Features
Mounting Hardware
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Impedance
50 Ohms
Voltage Rating
200 V