CL32B475KBUYNWE
DigiKey Part Number
1276-3343-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-3343-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-3343-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B475KBUYNWE
Description
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1210
Detailed Description
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CL32B475KBUYNWE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.079" (2.00mm)