CL32B226KOJNNNE
DigiKey Part Number
1276-1855-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-1855-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-1855-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B226KOJNNNE
Description
CAP CER 22UF 16V X7R 1210
Detailed Description
22 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CL32B226KOJNNNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)