CL32B106KAJ4PNE
DigiKey Part Number
1276-CL32B106KAJ4PNETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL32B106KAJ4PNECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL32B106KAJ4PNEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL32B106KAJ4PNE
Description
CAP CER 10UF 25V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL32B106KAJ4PNE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
General Purpose
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.106" (2.70mm)