CL31A226MOCLNNC
DigiKey Part Number
1276-2728-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-2728-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-2728-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL31A226MOCLNNC
Description
CAP CER 22UF 16V X5R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CL31A226MOCLNNC Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Series
Features
Low Profile
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)