CL21B154KBFNNNG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 6,051
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 4,161
Datasheet
TDK
In Stock: 387
Murata Electronics
Upgrade
KEMET
Upgrade
KYOCERA AVX
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
Parametric Equivalent
Knowles Syfer
Knowles Syfer
Würth Elektronik
0.15 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)