CL21A226MQCLRNC
DigiKey Part Number
1276-2413-2-ND - Tape & Reel (TR)
1276-2413-1-ND - Cut Tape (CT)
1276-2413-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21A226MQCLRNC
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CL21A226MQCLRNC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)