CL21A107MRYNNWE
DigiKey Part Number
1276-CL21A107MRYNNWETR-ND - Tape & Reel (TR)
1276-CL21A107MRYNNWECT-ND - Cut Tape (CT)
1276-CL21A107MRYNNWEDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21A107MRYNNWE
Description
0805 100UF X5R 4V 20%
Manufacturer Standard Lead Time
33 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)