CL21A107MRYNNWE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CL21A107MRYNNWE |
Description | 0805 100UF X5R 4V 20% |
Manufacturer Standard Lead Time | 33 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 µF ±20% 4V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 85°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0805 (2012 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Tolerance ±20% | Thickness (Max) 0.057" (1.45mm) |