CL21A106KOFNNNG is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 378,757
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 2,159,376
Datasheet
Upgrade
Upgrade
KYOCERA AVX
KEMET
TDK
YAGEO
Taiyo Yuden
10 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric)
CL21A106KOFNNNG
DigiKey Part Number
CL21A106KOFNNNG-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21A106KOFNNNG
Description
CAP CER 10UF 16V X5R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21A106KOFNNNG Models
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)