CL10C271JC8NNWC is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Walsin Technology Corporation
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
YAGEO
In Stock: 7,386
Datasheet
KEMET
KEMET
TDK
In Stock: 5
YAGEO
In Stock: 50
TDK
Murata Electronics
Murata Electronics
Cal-Chip Electronics, Inc.
Cal-Chip Electronics, Inc.
270 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
CL10C271JC8NNWC
DigiKey Part Number
1276-CL10C271JC8NNWCTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL10C271JC8NNWC
Description
CAP CER 270PF 100V C0G/NP0 0603
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)