CL05C050DB5NNNC | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CL05C050DB5NNNC |
Description | CAP CER 5PF 50V C0G/NP0 0402 |
Manufacturer Standard Lead Time | 31 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 5 pF ±0.5pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CL05C050DB5NNNC Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 0402 (1005 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
Tolerance ±0.5pF | Thickness (Max) 0.022" (0.55mm) |