TBLH10V-350-10BK
TBLH10V-350-10BK
The Ultimate Guide to Terminal Block Selection
TBLH10V-350-10BK
DigiKey Part Number
102-TBLH10V-350-10BK-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TBLH10V-350-10BK
Detailed Description
10 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.138" (3.50mm) Through Hole
EDA/CAD Models
TBLH10V-350-10BK Models
Category
Voltage
300 V
Positions Per Level
10
Operating Temperature
-40°C ~ 130°C
Pitch
0.138" (3.50mm)
Current
10 A