CMI-9705-0580-SMT-TR
DigiKey Part Number
102-CMI-9705-0580-SMT-TR-ND - Tape & Reel (TR)
102-CMI-9705-0580-SMT-CT-ND - Cut Tape (CT)
102-CMI-9705-0580-SMT-DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CMI-9705-0580-SMT-TR
Description
BUZZER MAGNETIC 5V 0.38X0.38 SMD
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Buzzers Indicator, Internally Driven Magnetic 5 V 30mA 2.7kHz 80dB @ 5V, 10cm Surface Mount Solder Pads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CMI-9705-0580-SMT-TR Models
Category
Technology
Magnetic
Manufacturer
Same Sky (Formerly CUI Devices)
Sound Pressure Level (SPL)
80dB @ 5V, 10cm
Series
Current - Supply
30mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Port Location
Top
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Driver Circuitry
Indicator, Internally Driven
Mounting Type
Surface Mount
Input Type
DC
Termination
Solder Pads
Voltage - Rated
5 V
Size / Dimension
0.382" L x 0.382" W (9.70mm x 9.70mm)
Voltage Range
3 ~ 8V
Height - Seated (Max)
0.224" (5.70mm)
Frequency
2.7kHz