35MF154KZ22012
DigiKey Part Number
1189-35MF154KZ22012TR-ND - Tape & Reel (TR)
1189-35MF154KZ22012CT-ND - Cut Tape (CT)
1189-35MF154KZ22012DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
35MF154KZ22012
Description
CAP FILM .15UF 10% 35VDC 0805
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.15 µF Film Capacitor 35V Polymer, Metallized 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Mounting Type
Surface Mount
Series
Package / Case
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)
Capacitance
Termination
Solder Pads
Tolerance
±10%
Applications
General Purpose
Voltage Rating - DC
35V