Image for 70W-02K1-W1K1-00080 is not available
70W-02K1-W1K1-00080
DigiKey Part Number
1868-70W-02K1-W1K1-00080-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
70W-02K1-W1K1-00080
Description
COAX CBL 2.92MM TO WSMP 3.1"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.92mm to WSMP 0.047" Flexible Cable 3.150" (80.00mm)
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Rosenberger
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Box
Length
3.150" (80.00mm)
Part Status
Active
Cable Type
0.047" Flexible Cable
Style
2.92mm to WSMP
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
2.92mm Jack
Frequency - Max
26 GHz
1st Contact Gender
Female
Color
Blue
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
-55°C ~ 165°C