32S422-500S5
DigiKey Part Number
1868-1252-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
32S422-500S5
Description
CONN SMA PLUG STR 50OHM SOLDER
Customer Reference
Detailed Description
SMA Connector Plug, Male Pin 50 Ohms Panel Mount Solder
Category
Frequency - Max
18 GHz
Mfr
Number of Ports
1
Packaging
Bulk
Features
Extended Insulation
Part Status
Active
Housing Color
Silver
Connector Style
Center Contact Material
Brass
Connector Type
Plug, Male Pin
Body Material
Stainless Steel
Contact Termination
Solder
Center Contact Plating
Gold
Shield Termination
Solder
Dielectric Material
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
480 V