GMR50HJBFMR033
DigiKey Part Number
846-GMR50HJBFMR033TR-ND - Tape & Reel (TR)
846-GMR50HJBFMR033CT-ND - Cut Tape (CT)
846-GMR50HJBFMR033DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GMR50HJBFMR033
Description
RES 0.033 OHM 1% 7W 2512
Detailed Description
33 mOhms ±1% 4W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Automotive AEC-Q200 Metal Element
Category
Features
Automotive AEC-Q200
Mfr
Temperature Coefficient
±25ppm/°C
Series
Operating Temperature
-65°C ~ 170°C
Package / Case
2010 (5025 Metric)
Resistance
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
Size / Dimension
0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Power (Watts)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)