BR25H040FVM-2CTR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Rohm Semiconductor
In Stock: 3,000
STMicroelectronics
In Stock: 3,860
Datasheet
EEPROM Memory IC 4Kbit SPI 10 MHz 8-MSOP
BR25H040FVM-2CTR
DigiKey Part Number
BR25H040FVM-2CTR-ND - Tape & Reel (TR)
BR25H040FVM-2CCT-ND - Cut Tape (CT)
BR25H040FVM-2CDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BR25H040FVM-2CTR
Description
IC EEPROM 4KBIT SPI 10MHZ 8MSOP
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
BR25H040FVM-2CTR Models
Category
Clock Frequency
10 MHz
Mfr
Write Cycle Time - Word, Page
4ms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply
2.5V ~ 5.5V
Part Status
Not For New Designs
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)