MM3Z33VC
DigiKey Part Number
2156-MM3Z33VC-ND
Manufacturer
Fairchild Semiconductor
Manufacturer Product Number
MM3Z33VC
Description
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323F
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 33 V 200 mW ±5% Surface Mount SOD-323F
Category
Impedance (Max) (Zzt)
75 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
45 nA @ 23 V
Packaging
Bulk
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1 V @ 10 mA
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Tolerance
±5%
Package / Case
Power - Max
200 mW