FS100R07PE4BOSA1
DigiKey Part Number
FS100R07PE4BOSA1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FS100R07PE4BOSA1
Description
IGBT MOD 650V 100A 335W MOD
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 650 V 100 A 335 W Chassis Mount Module
Category
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic
1.95V @ 15V, 100A
Current - Collector Cutoff (Max)
1 mA
Series
Input Capacitance (Cies) @ Vce
6.2 nF @ 25 V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
650 V
Current - Collector (Ic) (Max)
100 A
Power - Max
335 W