CY7C1363A-117AJCT | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2156-CY7C1363A-117AJCT-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CY7C1363A-117AJCT |
Description | IC SRAM 9MBIT PAR 117MHZ 100TQFP |
Customer Reference | |
Detailed Description | SRAM - Synchronous, SDR Memory IC 9Mbit Parallel 117 MHz 7 ns 100-TQFP (14x20) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Memory Interface Parallel |
Mfr | Clock Frequency 117 MHz |
Packaging Bulk | Access Time 7 ns |
Part Status Active | Voltage - Supply 3.135V ~ 3.6V |
DigiKey Programmable Not Verified | Operating Temperature 0°C ~ 70°C (TA) |