Image for SM-RVT43HLTNWCA0 is not available
SM-RVT43HLTNWCA0
DigiKey Part Number
5436-SM-RVT43HLTNWCA0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SM-RVT43HLTNWCA0
Description
4.3" RGB, HB, IPS, ATOUCH CG, IL
Manufacturer Standard Lead Time
5 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Capacitive Graphic LCD Display Module Transmissive Red, Green, Blue (RGB) TFT - Color, IPS (In-Plane Switching) I2C, RGB, UART, USB 4.3" (109.22mm) 480 x 272
Category
Viewing Area
95.64mm W x 54.46mm H
Manufacturer
Riverdi
Backlight
LED - White
Packaging
Box
Dot Pixels
480 x 272
Part Status
Active
Interface
I2C, RGB, UART, USB
Display Type
TFT - Color, IPS (In-Plane Switching)
Controller Type
ILI2132A, SC7283
Display Mode
Transmissive
Graphics Color
Red, Green, Blue (RGB)
Touchscreen
Capacitive
Background Color
Black
Diagonal Screen Size
4.3" (109.22mm)
Dot Pitch
0.20mm W x 0.20mm H