CHR1206H-470KJ8 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CHR1206H-470KJ8 |
Description | RES SMD 470K OHM 5% 1/4W 1206 |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 470 kOhms ±5% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Non-Magnetic Thick Film |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CHR1206H-470KJ8 Models |
Category | Features Non-Magnetic |
Mfr | Temperature Coefficient ±100ppm/°C |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 300°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 1206 (3216 Metric) |
Part Status Active | Supplier Device Package |
Resistance | Size / Dimension 0.126" L x 0.059" W (3.20mm x 1.50mm) |
Tolerance | Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm) |