ANT-24G-S21-SMA
DigiKey Part Number
ANT-24G-S21-SMA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-24G-S21-SMA
Description
RF ANT 2.4GHZ WHIP STR SMA MALE
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA General Purpose Whip, Straight SMA Male Connector Mount
Category
VSWR
2
Manufacturer
RF Solutions
Gain
0dBi
Packaging
Bulk
Termination
SMA Male
Part Status
Active
Mounting Type
Connector Mount
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.827" (21.00mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz