XLH325033.333000X
DigiKey Part Number
800-XLH325033.333000X-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLH325033.333000X
Description
XTAL OSC XO 33.3330MHZ HCMOS SMD
Customer Reference
Detailed Description
33.333 MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 2.5V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
2.5V
Mfr
Frequency Stability
±50ppm
Series
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Packaging
Strip
Current - Supply (Max)
25mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.130" L x 0.102" W (3.30mm x 2.60mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)