XLH53V122.880000K
DigiKey Part Number
800-XLH53V122.880000KTR-ND - Tape & Reel (TR)
800-XLH53V122.880000KCT-ND - Cut Tape (CT)
800-XLH53V122.880000KDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
XLH53V122.880000K
Description
XTAL OSC VCXO 122.8800MHZ HCMOS
Customer Reference
Detailed Description
122.88 MHz VCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead
Category
Output
HCMOS
Mfr
Voltage - Supply
3.3V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
47mA
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
6-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)