RSF2B-102-JTW is out of stock and backorders are currently unavailable.
Datasheet
1 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant Metal Oxide Film
RSF2B-102-JTW
DigiKey Part Number
4855-RSF2B-102-JTWTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RSF2B-102-JTW
Description
RES 1K OHM 5% 3W AXIAL
Customer Reference
Detailed Description
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-55°C ~ 235°C
Size / Dimension
0.213" Dia x 0.591" L (5.40mm x 15.00mm)