RTX-104AF333-S-10.000-TR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RTX-104AF333-S-10.000-TR |
Description | XTAL OSC TCXO 10MHZ 3.3V CLP SNW |
Manufacturer Standard Lead Time | 24 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 3.3V |
Mfr | Frequency Stability ±500ppb |
Series | Operating Temperature -30°C ~ 85°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 2mA |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Base Resonator | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Type | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Frequency | Height - Seated (Max) 0.051" (1.30mm) |