RTX-104AF333-S-10.000-TR
DigiKey Part Number
2151-RTX-104AF333-S-10.000-TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-RTX-104AF333-S-10.000-TRCT-ND - Cut Tape (CT)
2151-RTX-104AF333-S-10.000-TRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RTX-104AF333-S-10.000-TR
Description
XTAL OSC TCXO 10MHZ 3.3V CLP SNW
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3.3V 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±500ppb
Series
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
2mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.051" (1.30mm)