CO2520-62.500-3.3-25-X-T-TR-NS1
DigiKey Part Number
2151-CO2520-62.500-3.3-25-X-T-TR-NS1TR-ND - Tape & Reel (TR)
2151-CO2520-62.500-3.3-25-X-T-TR-NS1CT-ND - Cut Tape (CT)
2151-CO2520-62.500-3.3-25-X-T-TR-NS1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
Description
XTAL OSC XO 62.5000MHZ CMOS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
62.5 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Standby (Power Down) 4-SMD, No Lead
Category
Voltage - Supply
3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Current - Supply (Max)
15mA
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Base Resonator
Package / Case
4-SMD, No Lead
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)