R573432500
DigiKey Part Number
2201-R573432500-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R573432500
Description
IC RF SWITCH SP5T 18GHZ
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Switch IC General Purpose SP5T 50Ohm
Category
Isolation
60dB (min)
Manufacturer
Radiall USA, Inc.
Insertion Loss
0.5dB (max)
Series
Test Frequency
18GHz
Packaging
Bulk
Impedance
50Ohm
Part Status
Active
Voltage - Supply
10.2V ~ 13V
RF Type
General Purpose
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Circuit
SP5T
Package / Case
Module
Frequency Range
0Hz ~ 18GHz