R570813000 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 2201-R570813000-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | R570813000 |
Description | IC RF SWITCH SPDT 40GHZ MODULE |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF Switch IC General Purpose SPDT 50Ohm Module |
Datasheet | Datasheet |
Category | Insertion Loss 0.8dB (max) |
Manufacturer Radiall USA, Inc. | Test Frequency 40GHz |
Packaging Bulk | Impedance 50Ohm |
Part Status Active | Voltage - Supply 24V ~ 30V |
RF Type General Purpose | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Circuit SPDT | Package / Case Module, SMA Connectors |
Frequency Range 0Hz ~ 40GHz | Supplier Device Package Module |