R125255000W is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Radiall USA, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Radiall USA, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Molex
TE Connectivity AMP Connectors
Amphenol RF
In Stock: 177
Amphenol RF
In Stock: 249
Cinch Connectivity Solutions Johnson
In Stock: 23
Fairview Microwave
Fairview Microwave
Image for R125255000W is not available
R125255000W
DigiKey Part Number
2201-R125255000W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R125255000W
Description
SMA / STRAIGHT SQUARE FLANGE JAC
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMA Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Panel Mount Solder
Category
Frequency - Max
18 GHz
Packaging
Bulk
Body Material
Stainless Steel
Contact Termination
Solder
Center Contact Plating
Shield Termination
Solder
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 105°C
Voltage Rating
500 V