R125055002W is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Image for R125055002W is not available
R125055002W
DigiKey Part Number
2201-R125055002W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R125055002W
Description
SMA / STRAIGHT PLUG SOLDER TYPE
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMA Connector Plug, Male Pin 50 Ohms Free Hanging (In-Line) Solder
Category
Frequency - Max
27 GHz
Body Material
Stainless Steel
Connector Type
Plug, Male Pin
Contact Termination
Solder
Center Contact Plating
Shield Termination
Solder
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 105°C
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Voltage Rating
500 V