R124314120 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Radiall USA, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
SMA Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Panel Mount Crimp
R124314120
DigiKey Part Number
2201-R124314120-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R124314120
Description
SMA / STRAIGHT BULKHEAD JACK FUL
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Frequency - Max
12.4 GHz
Housing Color
Silver
Center Contact Material
Beryllium Copper
Connector Type
Jack, Female Socket
Body Finish
White Bronze
Contact Termination
Crimp
Shield Termination
Crimp
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 165°C
Mounting Type
Panel Mount
Voltage Rating
335 V