R124255003W is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Radiall USA, Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for R124255003W is not available
R124255003W
DigiKey Part Number
2201-R124255003W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R124255003W
Description
SMA / STRAIGHT SQUARE FLANGE JAC
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
SMA Connector Jack, Female Socket 50 Ohms Panel Mount, Through Hole Solder
Category
Frequency - Max
18 GHz
Mfr
Number of Ports
1
Packaging
Bulk
Housing Color
Gold
Part Status
Active
Center Contact Material
Beryllium Copper
Connector Style
Body Material
Brass
Connector Type
Jack, Female Socket
Body Finish
Gold
Contact Termination
Solder
Center Contact Plating
Shield Termination
Solder
Dielectric Material
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Impedance
50 Ohms
Operating Temperature
-65°C ~ 105°C
Mounting Type
Panel Mount, Through Hole
Voltage Rating
500 V